Възможно ли е такова нещо в БЪЛГАРИЯ

• S
    Здравейте искам да ви разкажа какви хора има в България които работят на високи постовеи не обръщат внимание на обикновените хора.Исках да се регистрирам като фермер отивам аз в Областната управа град Добрич.Дадоха ми документи хората и ми казаха да отида за един подпис и печат от главния ветеринарен лекар за град Добрич.Господин Дженков най-нагло ми заяви,че нямало смисъл да се регистрирам като фермер защото съм имала 30 кокошки носачки и куп други гпупости.Върнах се отново в Областната управа казах на човека които ми даде документите ,че съм можела да почна и с 3 кокошки и може да кандидатствам по програма за млад фермер.А искам по нататък да направя голяма птицеферма.Много ми е интересно има и други фермери а те случайно да не са започнали с по 1000 животни на един път?
  • Ужас-изписахте купчина безмислени приказки... Човека го интересуват кокошки носачки... До 300 броя може да си ги гледа където ще и в квото ще...над 300 броя пак попада при изискванията на Наредба 44 и се вкарва у филма.Никой обаче не коментира-кво правим с яйцата на т.нар. регистрирани ЖО за птици,с над 300 кокошки.Има ли пакетажен център,той съответства ли на изискванията и прочее.Бегъл преглед показва,че в страната има към 80 бр. [:slap:] пакетиращи центрове за яйца за които съм сигурен,че едва двадесеттина от тях отговарят на всички изисквания. Относно люпилните и пилетата-не се дънете по форумите да се хвалите с нелегални люпилни,моля ви се [angry].Относно отказа на началника -ветеринар-ми не е прав човечеца... А ако наистина някой е решил да опита с кокошки-носачки-да си купи 250 бр.,които са в края на технологичния период.Ще прелинеят и ще си постигнат една що-годе приемлива носливост...
  • Y
    s pechalbata ot 1000 pileta ne mojesh da si izbiesh samo razhodite...zaslujava si nad 5000 kato broika spored men
  • S
    qvno e taka priqten den v pticekombinata ti pojelavam
  • S
    [:slap:] 6tom kazva6
  • priqtel nete znam kakav si ama az v momenta rabotq v ptize kombinata vav selo donchevo i iskam dati kaja che prez qnuari mesez zarejdame fermite sas pileta na sedem dni igi otglejdame pri temperatura ot 32 gradusa sas otoplenie qvno ti si nqma6 nahaber ot pileta
  • M
    Ела в чата, а тази нула бая бройки значи
  • XAXA DA PISALA SUM EDNA 0 POVE4E
  • M
    Адаш, то даже не са и 10 000, а са 1 000
  • S
    svetoslav4o pile 6areno vqtar te vee na bql kon i kakvi vazmojnosti ti trqbvat za 10000 pileta 300lv a i ne se se6tam koiq lupilnq sega lupi pileta az imam lupilnq i preklu4ih kampaniqta avgust mesec az za tvoite nikakvi 10000 pileta ne si zaslujava da dezenfekciram samo inkubatora
  • abe boklyk ti znae6 li moite vazmojnosti v momenta 4akam izliypvaneto na 1000 pilenza koito sam pora4al na lupilnq zada si zaredq 4ast ot fermata si
  • az imam 40 gulaba iskam da SE REGESRIRAM KATO ZP i da polu4avam sobsidii [banan-kufee]
  • awe svetoslave edi koi si ti pili si xap4etata we zem. proizvoditel samo 800leva nagore za godina ti sa osigorovkite we baino kakav proizvoditel si s triset koko6ki sebesi ne moi ishrani ti mai si bolen za doktor djenkov li govori6 4oveka si e profesionalist vzanaqta i dobre te e zdafkal i izpliol are 4e vremeto e zenno [:duel:]
  • A
    Към отворилият темата- гледам млад човек си, имаш си комп,интернет и хъс. А не можеш просто да влезеш в сайта на Министерство на земеделието-ДФ"Земеделие" и сам да си потърсиш отговора? Въпроса ти не е казус, а просто поредното оплакване без да си направил нищо.
  • а бе вие нормални ли сте. Svetoslav 79 с тридесет кокошки иска да става ЗП и вие се избихте да му давате акъл. Аз и аз съм ЗП тази година засях 5 черещова костилка и скоро ще стана и аз ЗП и тогава гледайте какви евро пари ще усвоявам.
  • M
    Спряха я ,който се набутал-наутал, другите извадихме късмет. [dalavera]

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта