Трактор за овощна градина

• A
    Имам градина 56дка .\r\nСмятате ли,че ще мога да обработвам земята качествено с малко тракторче с фреза.25 кс японско
  • Мисля, че не става. Излишно ще дадеш 5-6 хилядарки. Градината не е малка и ако е млада и перспективна си купи специален овощарски трактор с широки гуми, с предна навесна система,с хидропомпа, с кабина с филтър за въздуха, който дишаш и т.н. И моя съвет към колегите овощари. Не се старайте да поддържате черна земя в междуредията. Там оставете естествените треви, като е добре с хербициди да ограничите широколистните. Ще трябва да имате мулчер и 1-2 пъти на месец да се откосява ниско. В редовете се поддържа чисто единствено и само с хербициди. Така си спестявате много пари. Казвам ви това като човек с много опит. Поздрави.
  • тк82 ниските гуми и старата кабина с рамка и въздух в кабината приз воден филтър за пръскане няма равен на себеси като цена мощ и качество има ги доста на старо за по 4. 5хл.+преден мост+стягане ниски джанти гуми става 10/11хл.и имаш трактор бетон.Казвам ти от опит тия машини са добри всеки стар маистор умее да ги рециклира и имаш 82 коня овощарски западните от тизи коне са по 80000лв сам си прецени.
  • A
    Благодаря за съветите.Най-вероятно ще се ориентирам към Българското.Какво ви е мнението за зачимяването със тревни смески и косене за да не се развиват много корените.Аз съм от Хасково.Бихте ли ми препоръчали агроном ,който е специалист по овошките за да ме консултира срещу заплащане ,разбира се.
  • http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=6&act=4&adv=61281295779792930&f1=details Ето например това е за което ви говоря само че с ниските джанти и гуми а що се отнася за овощарството не знам аз се занимавам с полски едногодишни култури просто ви давам съвет за трактор за тия декъри.
  • G
    А за съвети мои приятел от Силистренско се занимава с кайсии не много декари сам си върши всичко чете много на страницата ви съм дал координати запознайте се и обменете опит.
  • Ангеле, трябва да си бая богат да направиш 30 - 40 дка. тревна смеска в междуредията. Нямаш ли естествен тревостой? Да не си в Дубай? Кажи каква ти е градината, сортове и формировка. Почна да питаш глупости.
  • Прав си,че не разбирам.По тази причина питам.В книгите пише-италиански райграс,детелина и др.естествена трева имам много,ако е ценна да я задаржа.Искам да засаждам круши.1,5/4м.Искам да зачимя.имам вода от поливен канал.
  • беларус 1221 знаете ли на6то за него
  • Не знам до къде си стигнал с работата, но на този етап зачимяването ти е най-малкия проблем. Първо виж дали земята ти е подходяща. Калция ако е над нормите ще трябва да се откажеш от крушите. После осигури едни 200-250 000лв. и догодина по това време си готов. Поздрави.
  • аз обработвам 50 декара с трактор 20кс много съм доволен вярно по бавно става но си го правя сам и става по хубаво а икономията е огромна отпреди когато наемах трактор и сега така че колега не се чуди по маневрени са и удобни засега има един недостатък не мога да си намеря прикачна пръскачка
  • колеги къде се продават малки прикачни пръскачки за малогабаритен трактор 20кс около 400 литра и каква е цената
  • I
    колега какв вид праскачка трсиш вентилаторна или обикновена?
  • интересувам се от вентилаторна прикачна около 400 литра височина на пръскане около 5-6 метра
  • I
    колега за вентилаторна малка не мога да помогна.как се предпазваш при прскане тракторчето ниама кабина всичките химикали ще падат върху теб
  • P
    нали имаш фотон

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

New Holland td5

Здравейте колеги.Моля споделете мнение за трактор new Holland td5 95 к.с. Нов ще е

101 0

Кой е най добрият модел на john deere

Искам да си купя john deere но незнам какъв модел да е

178 0

John Deere 6120M какво е това?

ivan: Мисля че е електромагнитен клапан

205 1

Вом

Колеги миналия ден срещнах нещо по темата вом. Понеже съм гайкаджия и не го схванах. Може...

123 0

New Holland TD5 105 или Kubota 9540 ???

koko.dimitrov: Явно никой няма кубота 9540 , да сподели мнение ...

323 1