Трактор за овощна градина

• A
    Имам градина 56дка .\r\nСмятате ли,че ще мога да обработвам земята качествено с малко тракторче с фреза.25 кс японско
  • V
    имам колега който обработва 50 декар овощия за 3 дни фрезова за 2 дискова в зависимост от тов какво иска да стане. има тракторче кубота сатурн 20 коня има го във видеоклипове бях снимал децата на него как фрезоват. според мен за овощия до 100 декара няма равно. браната му е 250 кг и къде назад отива предполагам, че 350-400 кг пробран резервоар към трактора няма да ги усеща.
  • L
    От опит:1.зависи от вида и сорта на дръвчетата. 2.Разстояние на междуредията. 3.Бързината на растежа. При мен кайсиеви градина, които ги обработвам с ЮМЗ с култиватор с ширина 220 см.с пружинни органи, ако земята ти има доста семена от треви и вода по канали обрасли такова зелено торене ще направиш, че ще си скубеш косата. В редовете хербициди почвени и листни при нужда.Това аз правя в първите години, като най евтен вариант.Скъпата техника е за много декари и големи субсидии. ЗА борбата с неприятелите в първите 3 години не ти трябва навесна пръскачка, много препарат ще ти отиват, опит от италия моторна на платформа /стъпало зад трактора/ и екипиран събрат.
  • P
    http://fermer.bg/show_image.php?image_id=4189&user_id=4859
  • P
    навесната лесно става прикачна
  • P
    нали имаш фотон
  • I
    колега за вентилаторна малка не мога да помогна.как се предпазваш при прскане тракторчето ниама кабина всичките химикали ще падат върху теб
  • интересувам се от вентилаторна прикачна около 400 литра височина на пръскане около 5-6 метра
  • I
    колега какв вид праскачка трсиш вентилаторна или обикновена?
  • колеги къде се продават малки прикачни пръскачки за малогабаритен трактор 20кс около 400 литра и каква е цената
  • аз обработвам 50 декара с трактор 20кс много съм доволен вярно по бавно става но си го правя сам и става по хубаво а икономията е огромна отпреди когато наемах трактор и сега така че колега не се чуди по маневрени са и удобни засега има един недостатък не мога да си намеря прикачна пръскачка
  • Не знам до къде си стигнал с работата, но на този етап зачимяването ти е най-малкия проблем. Първо виж дали земята ти е подходяща. Калция ако е над нормите ще трябва да се откажеш от крушите. После осигури едни 200-250 000лв. и догодина по това време си готов. Поздрави.
  • беларус 1221 знаете ли на6то за него
  • Прав си,че не разбирам.По тази причина питам.В книгите пише-италиански райграс,детелина и др.естествена трева имам много,ако е ценна да я задаржа.Искам да засаждам круши.1,5/4м.Искам да зачимя.имам вода от поливен канал.
  • Ангеле, трябва да си бая богат да направиш 30 - 40 дка. тревна смеска в междуредията. Нямаш ли естествен тревостой? Да не си в Дубай? Кажи каква ти е градината, сортове и формировка. Почна да питаш глупости.
  • G
    А за съвети мои приятел от Силистренско се занимава с кайсии не много декари сам си върши всичко чете много на страницата ви съм дал координати запознайте се и обменете опит.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

John Deere 6120M какво е това?

ivan: Мисля че е електромагнитен клапан

110 1

Вом

Колеги миналия ден срещнах нещо по темата вом. Понеже съм гайкаджия и не го схванах. Може...

66 0

New Holland TD5 105 или Kubota 9540 ???

koko.dimitrov: Явно никой няма кубота 9540 , да сподели мнение ...

205 0

LS мнения

Мисля да си купувам трактор LS 100 PLUS ако някой има такъв моля да си каже мнението

175 0

John deere проблем скоростна кутия

SSvStoyanov: Лампите които светят са 7 и 8 по означението на трактора

443 5