Почвени инокуланти Биофил- По-активен почвен живот

Стилиан Ботев

30.09.2019 НОМЕР НА ОБЯВАТА: 153510

ОСНОВНА РАБОТА НА ПОЧВЕНИТЕ ИНОКУЛАНТИ
Днес не можем да си представим ефективното земеделие и да създадем сигурност за следващата култура, докато извършваме интензивно земеделие, без да създаваме хармония между биологичните препарати и химичните заместители на хранителните вещества. Чрез инокулиране поставяме бактерии с полезни свойства в почвата. Лошият живот на почвата води до биологичен дисбаланс, следователно до понижен добив и плодородие на почвата.
ВИСОКА РАСТИТЕЛНА И БЕЗОПАСНА ЗАЩИТА
При разлагане на стъблото, територията от патогенни гъбички, които живеят върху остатъците от стъбла или в почвата престава, като по този начин броят на вредните организми, живеещи в почвата значително намалява. Тяхното хранене и размножаване спира. Така броят на вредните почвени живи микроорганизми намалява. Благодарение на биологичните свойства на бактериите, щамовете на инокулантите намаляват размножаването на вредни гъбички. В резултат на това, различните растителни заболявания са по-малко вредни (например фузариум).
ПО-АКТИВЕН ПОЧВЕН ЖИВОТ
Стабилизация и растеж на защитените растания - повишен добив. Способността за доставяне на хранителни вещества и структурата на почвата са повишени. Това подобрява физичните, химичните и биологичните свойства на почвата. Знак за повишен живот на почвата е нарастващият брой червеи. Възможно е да се усети "миризмата" на почвата, причинена от актинобактерии. Здравите почви осигуряват здрави растения. Това допринася за повишаване на безопасността на добивите и устойчивото земеделие.
НАМАЛЕНА НУЖДА ОТ ВНАСЯНЕ НА ХРАНИТЕЛНИ ВЕЩЕСТВА
С използването на технологията БиоФил®, разграждането на органичните материали се ускорява, растенията получават достъп до хранителни вещества и се формират хумусни материали с по-високо качество. Инокулантите съдържат азот-фиксиращи, фосфорни и калиеви бактерии, които осигуряват подходящо захранване с хранителни вещества за растенията. Поради по-активния живот на почвата, използваните химически торове се използват в по-големи количества и мащаби.
НАМАЛЯВАНЕ НА РИСКОВЕТЕ СВЪРЗАНИ С МЕТЕОРОЛОГИЧНИТЕ УСЛОВИЯ
Увеличава се устойчивостта на отглежданите култури срещу суша, вътрешно наводняване и измръзване. Това може да бъде обяснено частично с подобряване на почвената структура, активния живот на почвата и добре функциониращата защитна система на здравите растения. Вегетативните органи (богати коренови системи, интензивно образуване на листа и стъбла) и генеративните (оформящи цъфтежа и плода) органи се развиват по-добре поради растежните хормони, продуцирани от бактериите.