x
Национална мрежа за
селско стопанство
съобщение
Нямате нови писма.
Известия за коментари
Известия за коментари
Нямате нови известия.
Мнения в абонирани
Мнения в абонирани
Добави приятел
Приятели
Нямате нови покани за приятелство.
Дейност на приятели
Дейност на приятели
Вход през фейсбук
Ваня Иванова
Добавен от:
vaniq1975

Въпросът е изпратен на: 2013-01-17 12:30:53

До: Мирослав Найденов - Министър на земеделието и храните

ПО ПОВОД СКЛЮЧВАНЕ НА ДОГОВОР МЕЖДУ ЖИВОТНОВЪД И ВЕТ.ЛЕКАР? МОЖЕ ЛИ ДА СЕ СКЛЮЧИ ДОГОВОРА С ВЕТ.ТЕХНИК

Отговор на Мирослав Найденов - Министър на земеделието и храните: На 25.01.2013 г. в Държавен вестник, брой 7 беше публикуван Закона за изменение и допълнение на Закона за ветеринарномедицинската дейност (ЗВД). В него е записано, че собствениците или ползвателите на обекти, регистрирани по чл. 137 от ЗВД и собствениците на животни, отглеждани само за лични нужди, ежегодно в срок до 1 ноември трябва да сключват договори само с регистрирани ветеринарни лекари за профилактика, лечение и диагностика на болестите по животните и за изпълнение на мерките по държавната профилактична програма и по програмите за надзор и ликвидиране на болести по животните. Ветеринарните техници имат право да извършват следните дейности под контрола на ветеринарен лекар: - манипулации, предписани от ветеринарния лекар; - да вземат проби за лабораторно изследване; - нормално и ортопедично подковаване; - дезинфекция, дезинсекция, дератизация, дезодорация на обекти и девастация на пасищни терени - след завършен специализиран курс; - първични и вторични прегледи на животни без поставяне на окончателна диагноза; - идентификация на животните и въвеждане на данни в Интегрираната информационна система на БАБХ.

questions