x
Национална мрежа за
селско стопанство
съобщение
Нямате нови писма.
Известия за коментари
Известия за коментари
Нямате нови известия.
Мнения в абонирани
Мнения в абонирани
Добави приятел
Приятели
Нямате нови покани за приятелство.
Дейност на приятели
Дейност на приятели
Вход през фейсбук
Иван
Добавен от:
Ivan_Stoikov

Въпросът е изпратен на: 2012-04-27 22:44:05

До: Държавен Фонд Земеделие ( ДФЗ )

Здравейте, през 2011 година очертах имот по СЕП за Директни плащания като угар. През 2012 година, същият този имот би ли могъл да се очертае като пасища, мери и ливади. Има ли някаква вероятност да бъда санкциониран за това?С уважине..

Отговор на Държавен Фонд Земеделие ( ДФЗ ): По смисъла на чл. 5 от Наредба № 5 от 10.03.2010 г. за условията задопустимост за подпомагане на земеделските парцели по схеми за плащане на площ и за общите и регионални критерии за постоянни пасища - като постоянно пасище се класифицира използвана земеделска площ, която се ползва постоянно за 5 или повече години за отглеждане на тревни фуражни култури чрез култивиране (засяване) или чрез естествено самозасяване и не е включена в сеитбооборота на стопанството. Земята може да се използва за пасище или да се коси. Необходимо е земята да бъде поддържана в добро земеделско и екологично състояние съгласно Наредба № 5 от 10.03.2010 г.

questions