x
Национална мрежа за
селско стопанство
съобщение
Нямате нови писма.
Известия за коментари
Известия за коментари
Нямате нови известия.
Мнения в абонирани
Мнения в абонирани
Добави приятел
Приятели
Нямате нови покани за приятелство.
Дейност на приятели
Дейност на приятели
Вход през фейсбук
melisa boyanova
Добавен от:
MELISA

Въпросът е изпратен на: 2010-09-03 20:08:51

До: Разплащателна агенция - ДФЗ

Здравейте,искам да попитам по мярка 112 условието е да работя на 4 часа, това означава , че до обяд трябва да бъда на работа.Но защо като учител не мога да работя при положение, че те също са до обяд на работа.Важното е , че следобедите ще мога да отделям време на стопанството ми.Макар, че отглеждам ягоди и повечето работа е през месец май-юни, а останалото време?

Отговор на Разплащателна агенция - ДФЗ: Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4 /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Нормална таблица"; mso-style-parent:""; font-size:10.0pt;"Times New Roman";} Съгласно чл. 3, ал.1 от Наредба № 3 на МОН нормите за преподавателска работа, представляват броя на учебните часове, които се изпълняват от педагогическия персонал в рамките на работното време, установено в трудовия договор съгласно Кодекса на труда. Съгласно чл.3, ал.3 от същата наредба изпълнението на нормите за преподавателска работа е част от трудовите задължения на педагогическия персонал.   От друга страна, съгласно чл.136, ал.1 и ал.3 от Кодекса на труда работната седмица е петдневна с 40 работни часа с продължителност на работния ден от 8 часа, което представлява дефиницията на „пълно работно време”.   Съгласно чл.11 от Наредба № 9 от 3.04.2008 г. за условията и реда за предоставяне на безвъзмездна финансова помощ по мярка "Създаване на стопанства на млади фермери" по Програмата за развитие на селските райони за периода 2007 - 2013г., в случай че ползвателят на помощта има трудови или служебни правоотношения за повече от 4 часа дневно, той се задължава до три месеца от датата на сключване на договора за отпускане на финансовата помощ по чл. 21, ал. 2 да прекрати тези взаимоотношения или да ги ограничи до 4 часа дневно.   Следователно, допустимо е в трудовите Ви задължения да влиза единствено преподавателска дейност от 21 учебни часа седмично, всеки от които да е с продължителност не повече от 40 минути, което да е отразено в длъжностната Ви характеристика.   Обръщаме Ви внимание, че отговора на поставения от Вас въпрос е принципен, като за конкретния случай можете да се обърнете към ДФ ”Земеделие” с официално писмено запитване.

questions